Każdy posiadacz, użytkownik kabiny prysznicowej wcześniej, czy później spotka się z problemem, koniecznością wymiany uszczelki kabiny prysznicowej. Komfortowo jest, gdy w pobliżu znajdziemy sklep w którym znajdziemy tego rodzaju uszczelki, ale najczęściej tak nie jest.

W naszym sklepie uszczelki24.pl w kategorii Uszczelka kabiny prysznicowej znajdziecie Państwo prawie wszystkie uszczelnienia. Podkreślam prawie wszystkie, gdyż nie posiadamy w ofercie profili magnetycznych wsuwanych w profil aluminiowy. Profile znajdujące się w naszej ofercie to uszczelki nakładane na szybę – ceownik połączony z mieszanką silikonową.

Część, którą nasuwa się na szybę – ceownik, część uszczelniająca mieszanka silikonowa. Przykładowa uszczelka dolnej krawędzi drzwi prysznicowych.

Uszczelki kabiny prysznicowej dobiera się według grubości szyby, a następnie według przekroju bocznego, czyli mili Państwo pierwsze do sprawdzenia jest grubość szyby.

Sprawdzić grubość szyby.

Następnie szukamy uszczelki według kształtu, czy też umiejscowienia w drzwiach kabiny prysznicowej. Najczęściej klienci poszukują dolnego uszczelnienia oraz uszczelki magnetycznej pionowej, łączenie skrzydła/skrzydeł drzwi.

Dolna krawędź drzwi. Bez znaczenia, czy szyba jest prosta, czy też wygięta. Uszczelka pasuje do obu typu drzwi.

Jak wspomniałem wcześniej, sprawdzamy grubość szyby. Według tego kryterium mamy uszczelki na szybę:

Uszczelka na szybę od 4 do 6 mm

Uszczelka na szybę od 6 do 8 mm

Uszczelka na szybę od 6 do 8 mm

Uszczelka na szybę od 6 do 8 mm

Uszczelka na szybę od 8 do 10 mm.

Uszczelka na szybę od 10 do 12 mm.

Jak widać, ceownik nakładany na krawędź szyby zazwyczaj pasuje na dwie grubości 4-6 mm, 6-8 mm, 8-10 mm, 10-12 mm. Dlatego, aby prawidłowo dobrać profil należy sprawdzić grubość szkła, a następnie przekrój boczny. Jak wspomniałem wcześniej profil nakładany to transparentne PVC plus mieszanka silikonowa. Uszczelki pasują do drzwi prostych i wygiętych. Profil docinacie według potrzeby.

Uszczelki pionowe magnetyczne.

Metoda dobierania, jak wyżej. Najpierw grubość szkła, a następne kształt oraz kąt pod jakim spotykają się magnesy.

Przykład uszczelki magnetyczne kąt 180°

Przykład uszczelki magnetyczne kąt 135°

Uszczelka 90° lub 180°

Uszczelka magnetyczna kąt 90°

Fragment uszczelki magnetycznej pionowej 180° i uszczelka krawędziowa dolna drzwi kabiny prysznicowej.

Jak widzicie nie trzeba specjalistycznej wiedzy, aby samodzielnie dobrać uszczelkę kabiny prysznicowej. Oczywiście posiadamy pozostałe profile kabin prysznicowych dostępne na stronie uszczelki24.pl w kategorii Uszczelka kabiny prysznicowej.